İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: Toplumu zapturapt altına alma çabaları boşa çıkacak – BirGün 26.10.2022

Facebook
Twitter
WhatsApp

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasına tepki göstererek, basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, “Toplumu zapturapt altına alma çabaları boşa çıkacak” denildi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasına tepki göstermek için İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri basın açıklaması gerçekleştirdi.

İzmir Tabip Odası önünde yapılan açıklamayı okuyan İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Toplum sağlığına dair hassasiyetiyle he zaman bilimin ve iyi hekimlik değerlerinin odağından süzülen düşünce ve önerilerini kamuoyu ile paylaşmış, bu nedenle sık sık iktidar bloğunun tepkilerine maruz bırakılmış olan Türk Tabipler Birliği bir kez daha baskı ve yıldırmalarla karşı karşıya” dedi.

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Kaynak şunları dile getirdi:”Hukuka ve insan haklarına aykırı uygulamalarla toplumu zapturapt altına alma çabalarının boşa çıkacağına inanıyoruz. Baskılar ve yıldırmalar karşısında tek ses, tek yürek olarak mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Türkiye İnsan Hakları Vakfı
Adres:
Mithatpaşa Caddesi No:49/11 6. Kat 06420 Kızılay/ANKARA Tel: +90 (312) 310 66 36 Faks: +90 (312) 310 64 63 E-posta: tihv@tihv.org.tr