Tabip Odalarından ”Şebnem Hocaya Özgürlük; TTB’ye Dokunma” Etkinlikleri

Facebook
Twitter
WhatsApp

İstanbul ve Ankara’da tabip odalarının çağrılarıyla bir araya gelen hekimler ve insan hakları savunucuları, haksız ve hukuksuz bir biçimde tutuklanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya 22 Kasım 2022 günü mektuplarını ve kartlarını gönderdi.

İstanbul’da Sirkeci Büyük Postane önündeki buluşmada polis engeli yaşandı. Polis, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun kaleme aldığı mektubu bir basın açıklaması ile paylaşmasını engelledi. Engellemelere karşın mektuplar ve kartlar postalandı.

İstanbul Tabip Odası’nın mektubu için tıklayın.

Ankara’da da tabip odasında bir araya gelen hekimler, “Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya Özgürlük, TTB Üzerindeki Baskılar Sona Ersin” yazılı pankart ile Yenişehir Postanesi’ne giderek mektuplarını ve kartlarını postaladı.

Şanlıurfa Tabip Odası ise her salı düzenlenecek şekilde “Şebnem Hocaya Özgürlük Nöbet Eylemleri” başlattı. Nöbet eylemi, Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerinin katılımıyla yapılacak basın açıklaması ile duyuruldu.

 

Türkiye İnsan Hakları Vakfı
Adres:
Mithatpaşa Caddesi No:49/11 6. Kat 06420 Kızılay/ANKARA Tel: +90 (312) 310 66 36 Faks: +90 (312) 310 64 63 E-posta: tihv@tihv.org.tr